Obnovitelné zdroje energieTepelná čerpadla12 června, 2020Tepelná čerpadla | Jaký typ zvolit a jaké mají výhody?

Při výběru topného systému pro vaši domácnost by vaší pozornosti jistě neměla uniknout tepelná čerpadla. Tento moderní systém vytápění domu skrývá hned několik zásadních výhod, které vám představíme o pár řádků níže. Také se podíváme na typy tepelných čerpadel a jejich princip fungování. Jednoduše se v dnešním článku dozvíte vše, co vás o tepelných čerpadlech zajímá, tak pojďme na to.

Nejtišší tepelná čerpadla na trhu

Spokojený zákazník je pro nás prioritou číslo jedna. Proto montujeme pouze léty prověřená a kvalitní tepelná čerpadla značky NIBE. Tato švédská značka si na českém trhu našla své čestné místo lídra v oblasti tepelných čerpadel. Za sebou mají tisíce spokojených zákazníků a více jak 30 let zkušeností. 

Společnost NIBE však ani po letech neusíná na vavřínech a neustále se věnuje vývoji co nejdokonalejších topných systémů. Díky tomu se jejich tepelná čerpadla považují za nejtišší čerpadla na trhu. Vaše zařízení neuslyší ani soused stojící čtyři metry od něj. Kvalitu také prokazuje životnost, která se pohybuje minimálně okolo 20 let.

Nejtišší tepelná čerpadla
Nejtišší tepelná čerpadla dodává na český trh značka NIBE.

Obnovitelné zdroje energie jsou správnou volbou

Životní prostředí už nějakou dobu volá o pomoc a na to dbá i technologie tepelných čerpadel NIBE. Nejen příroda, ale i státní regulace si žádají využívání obnovitelných zdrojů energie, namísto ropy a jiných škodlivých látek.

Tepelná čerpadla využívají energii ze slunce, které ohřívá okolní prostředí. V závislosti na principu fungování tepelného čerpadla, pak tento systém využívá energii ze svého okolí a převádí jej na energii pro domácnost. A jak tedy fungují jednotlivé principy tepelných čerpadel?

Vytvořte si dům nezávislý na distributorech energií
Vytvořte si dům nezávislý na distributorech energií.

Princip fungování tepelného čerpadla

V případě kombinace země/voda využívá tepelné čerpadlo energii ze slunečního záření nakumulovanou v zemině. Může ji získávat buď plošným kolektorem, nebo (pokud například potřebujete ušetřit místo na pozemku) hlubinným vrtem do země. Jedná se tedy o velmi stálý a nevyčerpatelný zdroj energie a to i v zimních měsících.

U tepelného čerpadla fungujícího na principu vzduch/voda systém odnímá teplo z okolního vzduchu a převádí jej na vyšší teplotní hladinu  použitelnou pro ohřev vody a vytápění domu. Jedná se o velmi oblíbenou a častou volbu zákazníků pro svoje široké spektrum využití.

Výhody tepelného čerpadla

Mezi další výhody tepelných čerpadel NIBE můžeme také zařadit jejich variabilitu. Systém se totiž skvěle kombinuje s fotovoltaickými elektrárnami, čímž se výrazně zvýší soběstačnost domu. Také lze dobře připojit čerpadlo ke kotli, který už třeba máte doma, například ke kombinovanému plynovému kotli.

Tepelná čerpadla navíc nejsou záležitostí pouze nízkonákladových novostaveb, jak by se mohlo zdát, ale jsou vhodnou volbou i do staršího domu.

Přečtěte si také náš článek o: TOP 7: Proč se vyplatí fotovoltaika?

Návratnost investice a úspora financí

A jako hlavní výhodu bychom neměli zapomenout na jeho vynikající finanční úsporu za náklady na energiích. S tepelným čerpadlem lze ušetřit až 80 % nákladů za energie na vytápění a ohřev vody. A to už je pořádný důvod k radosti. Návratnost investice do čerpadla činí okolo 8 % ročně a můžete ji ještě zvýšit, pokud využijete dotace Nová zelená úsporám.

Pokud vás tepelná čerpadla zaujala, ale nevíte zda by se hodilo i pro váš dům, stačí vyplnit na našich stránkách nezávazný dotazník, který nám poskytne základní informace o vašich preferencích a možnostech. Následně můžete zkonzultovat své možnosti i s našimi odborníky ze společnosti GreenWatt. Věříme, že najdeme to pravé řešení i pro vás.

 

Kdy se nám dovoláte
Po - Pá 8:00 - 17:00
Adresa kanceláře
Šumavské Hoštice 106
384 71 Šumavské Hoštice

IČO: 09002146
Telefonní kontakt
+420 739 974 100

Servis: +420 604 884 252
Napište nám
info@greenwatt.cz