Uncategorized27 května, 2020TOP 7: Proč se vyplatí fotovoltaika?

Fotovoltaická elektrárna, zkráceně také fotovoltaika, se stala oblíbenou volbou mnoha zákazníků pro její četné výhody. Proč byste i vy měli zvolit fotovoltaiku a jaké jsou ty největší výhody jejího užívání? Jaké benefity pro vaši domácnost přinese a kde všude lze fotovoltaickou solární elektrárnu využít? Dočtete se v následujícím článku.

Proč se vyplatí investovat do fotovoltaiky?

Pod pojmem fotovoltaická elektrárna si většina lidí představí fotovoltaické panely umístěné na střechách domů, které zajišťují elektrický proud pro domácnost. Tato představa je v podstatě správná, avšak fotovoltaická elektrárna je trochu složitější a důmyslnější systém. Při výběru platí, že je lepší vsadit na kvalitu a odborné rady profesionálů.

Představíme vám TOP 7 výhod a důvodů, proč byste i vy měli investovat do fotovoltaiky.

Proč se vyplatí fotovoltaika?
Proč se vyplatí fotovoltaická elektrárna?

TOP 1: Finanční návratnost investice

Nespornou výhodou fotovoltaiky je finanční návratnost této investice. Díky fotovoltaické elektrárně vaše domácnost výrazně ušetří na nákladech za energie. Sníží se vaše náklady na elektrickou energii a také výrazně ušetříte za ohřev vody.

Se solárními panely můžete ušetřit několik tisíc ročně, líbila by se vám například úspora přes třináct tisíc korun? I takové krásné částky vám mohou zůstávat na účtě navíc, díky úspoře s fotovoltaikou.

TOP 2: Ekologické řešení pro vaši domácnost

Solární elektrárny využívají k výrobě energie sluneční záření. Tím se řadí mezi ekologicky šetrné varianty výroby elektřiny. Váš dům se s pomocí fotovoltaické elektrárny stane šetrnějším k planetě Zemi a také samostatnějším, jelikož nebude závislý na běžných dodavatelích energie.

Často kladenou otázkou se stává: Co se stane se solárními panely po jejich dosloužení? Jak se likvidují?

Solární panely se skládají z materiálů jako je sklo, křemík, hliník a jiné. Všechny tyto suroviny se dají vytěžit zpět z dosloužených panelů a vyrobit z nich nové fotovoltaické elektrárny. V ceně panelů se již počítá i s jejich ekologicky šetrnou likvidací a znovuvyužití na nové solární panely.

TOP 3: Využití fotovoltaiky najdeme všude

I přesto, že by se mohlo zdát, že solární panely jsou záležitostí pouze pro nové, nízkonákladové domy, není tomu tak. Využít fotovoltaiku můžete jak u novostaveb, tak i u stávajících objektů. Často se solární panely instalují při rekonstrukcích střech, obzvláště pokud chce majitel snížit své náklady na elektřinu a vytápění.

Využití fotovoltaiky na rodinném domě
Využití pro fotovoltaiku najdeme na každém rodinném domě.

TOP 4: Využijte dotace na fotovoltaiku

Fotovoltaika se také výrazně vyplatí díky využití dotací, které jsou poskytovány na solární elektrárny. Nová zelená úsporám vám může ušetřit 60 000 Kč až 155 000 Kč, podle balíčku který si vyberete pro svůj dům. A to už jsou krásné částky pro vaši peněženku.

Dotace vám pomůžeme snadno a rychle vyřídit, aby vaše počáteční náklady byly co nejnižší. Díky dotaci  se také zvýší návratnost investice do fotovoltaické elektrárny.

TOP 5: Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla jako správná volba

Pokud chcete ještě více ušetřit své náklady na vytápění a energie, nebo chcete jednoduše moderní a ekologickou domácnost, vyberte si pro svůj dům nerozlučnou dvojku – fotovoltaiku a tepelné čerpadlo.

Tyto dva systémy se dají skvěle kombinovat a ušetří vám až 80 % nákladů na vytápění a ohřev vody. Vybírejte kvalitní a prověřená tepelná čerpadla značky Nibe, která jsou šetrná k přírodě. Opírají se o 30 let zkušeností a vývoje a společně s vaší fotovoltaickou elektrárnou se stanou tím nejlepším řešením pro váš dům.

TOP 6: Moderní řešení na míru

Kvalitní fotovoltaika je základ úspěchu. Jen správně vybrané, kvalitní technologie mohou pracovat podle vašich představ. Nemusíte se stát odborníky mezi solárními panely a bateriemi, abyste vybrali vhodnou fotovoltaickou elektrárnu pro vaše potřeby. Nabízíme vám totiž řešení přímo na míru.

Naši odborníci s vámi zkonzultují všechny potřebné parametry a provedou kalkulaci na klíč tak, aby vybraná fotovoltaika vyráběla dostatek energie právě pro vaše potřeby.  Zároveň však vybereme takové řešení pro váš dům, aby solární panely nevyráběly přebytek energie.

Rychlá instalace fotovoltaiky
Odborníci si s instalací fotovoltaiky poradí rychle a snadno.

TOP 7: Rychlá instalace a provedení

Instalace solárních panelů na střechu probíhá velmi rychle. Vaši novou fotovoltaickou elektrárnu můžete mít do tří dnů nainstalovanou a kompletně funkční a to díky odborníkům s dlouholetými zkušenostmi.

Potěší vás také dlouholetá záruka na všechny komponenty jako jsou střídače, panely, ale také na práci a drobné součástky.

Díky moderním technologiím se již nějakou dobu daří využívat obnovitelné zdroje energie pro výrobu elektřiny a fotovoltaika se stává čím dál oblíbenějším řešením dodávky elektřiny do domu. Buďte i vy o krok napřed a zkonzultujte své možnosti s odborníky ještě dnes.

Kdy se nám dovoláte
Po - Pá 8:00 - 17:00
Adresa kanceláře
Šumavské Hoštice 106
384 71 Šumavské Hoštice

IČO: 09002146
Telefonní kontakt
+420 739 974 100

Servis: +420 604 884 252
Napište nám
info@greenwatt.cz